PRODEJ NEMOVITOSTI

Váháte, jestli prodat s realitkou, případně se kterou a nebo sami?          Snad vám ulehčím rozhodování, když vám přiblížím svoji práci.

Moje výhoda proti realitním makléřům

VŠE POD JEDNOU STŘECHOU A KOMUNIKACE S JEDNÍM PORADCEM

po dlouhé praxi ve financích se na prodej koukám jako na celek

⇒ vyřešíme spolu i zrušení pojištění nemovitosti

⇒ splacení vaší hypotéky z prodeje 

⇒ pokud hned něco kupujete, tak novou hypotéku

zajištění schopnosti splácet hypotéku

⇒ pojištění nové nemovitosti

⇒ zajištění financování kupujícím 


Co je náplní mé práce

 

⇒ zjištění faktického stavu nemovitosti na katastru případně na úřadu

⇒ profi fotograf a případně video prohlídka

⇒ odhad prodejní ceny včetně porovnávací metody

⇒ inzerce na několika realitních serverech, facebooku, www stránkách

vždy budu na prohlídce s případnými zájemci a vy tam nemusíte být

⇒ právní služby a komunikace s právníky a bankou kupujících

⇒ smlouvy budete mít v dostatečném předstihu a vždy budu u podpisu

⇒ předání nemovitosti za mé přítomnosti a přepis energií také zařídím

 

Provedu vás krok za krokem

Úvodní konzultace

Popovídáme si o možnost, které máte, když bude prodej probíhat s mojí maličkostí. Možnosti strategie prodeje.

Návrh strategie prodeje

Pošlu vám návrh smlouvy o poskytování realitních služeb. Domluvíme strategii a provizi.

Schůzka u vás na nemovitosti

Tady podepíšeme smlouvu o zprostředkování a předáte mi veškeré podklady k nemovitosti.

Příprava materiálů

Nemovitost se připraví pro fotografa a video prohlídku. Já začnu připravovat samostatnou stránku na webu pro vaši nemovitost.

Spuštění prodeje

Vše máme připravené a nemovitost se bude propagovat na FB, webu a také na realitních serverech.

Nalezení kupce

Budou prohlídky a až přijde ten správný zájemce, tak začneme řešit návrhy smluv a podepíšeme rezervační smlouvu. Ty už budete mít dopředu ke kontrole.

Příprava smluv

S kupujícími budu řešit jejich financování, komunikovat s jejich právníky, ladit smlouvy do posledních detailů.

Podpis smluv

Podepíšeme a ověříme kupní smlouvy, případně zástavní (pokud to bude mít kupující na hypotéku). Peníze půjdou do úschovy. Pak už budeme jen čekat na převod na katastru.

Přepis nemovitosti

Předání probíhá po tom, co je nemovitost přepsaná na katastru nemovitostí a jsou vyplacené peníze z úschovy.

Předání nemovitosti

Všichni se potkáme na předání nemovitosti a podepíšeme předávací protokol, tak aby se mohly přepsat energie. A pak už si jen budeme GRATULOVAT!!!

Čím složitější, tím jsem víc ve svém živlu 🙂

Loni jsem řešila dva složitější případy. Obrátili se na mě zájemci z kdysi jedné prohlídky a chtěli se mnou řešit prodej svého bytu. Nepospíchali, jen věděli, že chtějí z Prahy. Takže jsme dali vyšší cenu, udělali profi foto, video a inzerát vyvěsili. A během tří hodin volala paní z baráku, že to máme stáhnout a že to okamžitě bere. Potud ideální. Ale co s tím, když prodávající nemají kam jít? „Naštěstí“ kupující musela nejdřív prodat dva byty a tak měli klienti čas najít své vysněné bydlení daleko za Prahou. Prodávající z vysněného baráku musel dostavět barák, tak také nepospíchal a měli jsme čas na vyřízení hypotéky. Všichni již měli na nemovitostech hypotéku, takže museli sedět termíny splacení, přepisy, stěhování. MOJE PRÁCE byla – komunikovat s prodávajícím, kupující a dalším prodávajícím domečku. Většinou přes jejich realitní makléře a často i s jejich právníky. Nastavovat termíny do smluv a mít kompletní přehled. A to mě baví!!! 

 

Druhý případ byl snad ještě složitější, ale o to víc mě bavil. Klient chtěl prodat byt a koupit domeček. Zase ideální situace. Jenže tady šlo o čas a vše se muselo vyřešit během pár týdnů. Kupující se našel hned první den prohlídek. Takže jsem řešila hypotéku pro kupující i pro prodávajícího na nový domeček na kterém byla zase zástava banky, ale protože se prodávající rozváděli, tak jsme řešili rovnou i hypotéku jedné strany na koupi bytu. A zase komunikace s jinou realitkou.

OBA TYTO PŘÍPADY měly společné to, že klienti komunikovali jen se mnou. Oběma jsem výhodně prodala za minimální provizi, klienti z prvního případu šli do banky jen jednou na podpis hypotéky. Ve druhém případu nemuseli vůbec do banky – mám podpisová práva v několika bankách. Všichni mají pojištění nemovitosti, které jsem dělala a splňuje podmínky bank, dělala jsem jim zajištění schopnosti splácet hypotéku a hlavně mají u mě nadstandardní servis a kdykoli mohou zavolat i ohledně produktů, které mají jinde než u mě.

Jsem tu pro vás

Kolik to stojí?

Provize je vlastně rozpočet na celou „akci“ a bude záležet na složitosti celého případu. Navyšuje se o to kupní cena a výši domluvíme po první schůzce.

Nejčastější dotazy

Mohu koupit, prodat nemovitost se zástavou banky?

To není vůbec žádný problém. Jen musíte počítat, že se proces prodeje prodlouží. Banka vám dá vyčíslení k určitému datu. Kupující pošle peníze rovnou do banky, tak aby měl jistotu, že se zástava vyplatí.

Co když není v katastru nemovitostí vše zapsáno?

Tak to nám může podstatně prodloužit dobu prodeje – musíme to totiž uvést na katastru na pravou míru.  Spolupracuji s geodety a musíme to hodně řešit na stavebním úřadu. Toto vyřešte i když nebudete nemovitost prodávat. Přeci nechcete tyto problémy nechat na rodině a na dětech v případě, že vy to neuděláte včas.

Jak dlouho trvá celý prodej?

To záleží na mnoha okolnostech. Nejjednodušší je, když má kupující poníze v bance a vy nemáte zástavu na nemovitosti. To je ale minimum případů. Klientům ale říkám, že 2 až 3 měsíce pokud bude koupi financovat banka, vy máte na nemovitosti zástavu a než dostanete peníze z úschovy.

Na nemovitosti je exekuce

I s takovým případem si umím poradit. Máte několik možností. Nejhorší je nechat to dojít tak daleko, že bude dražba. Základ je vždy komunikovat, ať už z bankou nebo jinou společností. Proto přijďte raději dřív a probereme možnosti. 

Co mě to bude stát?

Pokud budete prodávat se mnou, tak vlastně nic. Tedy na rovinu – vše je zahrnuto v provizi, která záleží na složitosti případu – právní služby, profi fotky, marketing, poplatky katastru…. Co standardně v ceně není je energetický štítek. Ale ten se dělá většinou u starších domů. U bytů už ho má společenství vlastníků hotový.

Jak vysoká bude prodejní cena?

Na začátku udělám odhad s porovnáním několika nemovitostí. Bude záležet, jak budete pospíchat s prodejem. Může se stát, že o nemovitost bude tak vysoký zájem – což zjistíme už během prvních dvou dní, že nakonec můžeme řešit navýšení kupní ceny formou nabídek zájemců. Standardně se mi ale tento způsob nelíbí. Není úplně fér k zájemcům.

Napadají vás další dotazy?

Napište mi

Formulář

Vyplňte prosím formulář

Stisknutím tlačítka ODESLAT potvrzujete, že jste se seznámili s prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.