RD Mochov

PRODÁNO - dům v Mochově

2 bytové jednoty jen 15 až 20 minut od Černého Mostu a bezúdržbová zahrada 

⇒ 2x 2+1

⇒ pozemek 631 m2

⇒ garáž 20m2

⇒ částečně podsklepeno

⇒ kůlny – moc kůlen

⇒ zastřešená pergola 

⇒ vinný sklípek

Za domem na vás čeká příjemná zahrada. V tuto chvíli je nenáročná na údržbu a její velikost vám zajistí dostatek místa na bazén, záhony i prolézačky pro děti. Snad každého nadchne zastřešená pergola kam se vejde opravdu velké sezení. Televize zde může být připojená od jara do podzimu a chlapi si určitě užijí každý sportovní zápas pod širým nebem. Vedle pergoly je přístavek, který bude po menší úpravě ideální na letní kuchyň. Několik měsíců v roce tedy můžete trávit venku na zahradě. 

Přízemní bytová jednotka je v tuto chvíli o velikosti 2+budoucí 1 – je totiž nutné dokončit kuchyň. Rozvody jsou již hotové. Kuchyň se nedodělávala, protože v domě poslední roky bydlela paní jen v horní jednotce. Zůstal tak prostor pro nové majitele a je na výběr dodělání kuchyně a nebo přidat do tohoto prostoru schody, které spojí obě patra. Je zde i možné vybourat vstup přímo na zahradu. Užitná plocha je 63m2.

Horní bytová jednotka má samostatný zastřešený vstup po dřevěných schodech. Vchází se do zádveří, které má 14m2 a odtud po třech schodech do kuchyně a ostatních pokojů. Toto patro je okamžitě obyvatelné a tak je možné se nastěhovat a teprve pak řešit dodělání spodní jednotky, případně vytvoření vnitřního schodiště. Z koupelny je vstup na balkon, kde si můžete dát snídani na sluníčku a nebo si užít večerní relax ve vaně při otevřených dveřích. Užitná plocha je 65m2.

Různé přístavky, která jsou na pozemku zajistí dostatek prostoru na uložení spousty věcí a usnadní vám pobyt na zahradě – příkladem je třeba místnost vedle pergoly, který může po menší úpravě sloužit jako letní kuchyň. Jeden menší sklep je pod domem. Pod garáží je další sklep a vedle něho je „vinný sklípek“ nebo třeba budoucí pánská trucovna. Udírna na venkovskou zahradu prostě patří a tady jí máte. Sice se nikdy nepoužívala, ale šikovný kutil si s tím hravě poradí a zprovozní jí. 

Základní údaje o nemovitosti

Přízemí domu bylo postaveno v roce 1927 a patro bylo přidáno cca v roce 1957. Jak se tak v nemovitosti měnili generace, tak se vždy něco přistavělo a nebo předělalo. Největší rekonstrukce proběhla v roce 2003, kdy se dělala do ulice dřevěná euro okna a venkovní mechanické rolety. Tato okna mají i sítě proti hmyzu. V celém domě byla měněna i elektrika, která je již v mědi

Od roku 2007 je dům napojen na plyn, kterým se vytápí. Plynový kotel je z roku 2020. Ohřev vody má každá jednotka řešený samostatným bojlerem. 

Voda je nyní napojena na studnu, ale je udělaná i přípojka na městskou vodu. Jen se spoustu let nepoužívala, tak bude nutné zprůchodnit trubky od vodoměru k domácí vodárně. Dle vyjádření technika z letošního roku, je přípojka v pořádku a k ní voda jde.

Náklady na bydlení – dlouhé roky se používala jen horní jednotka a jen jednou osobou, tak současné výpisy spotřeby nebudou úplně relevantní. Snížení nákladů rozhodně pomůže zateplení domu a i případné přemístění plynového kotle, který je v tuto chvíli ve slepě pod garáží.

I když je nemovitost okamžitě obyvatelná, tak do budoucna bude třeba do ní investovat. Od podzimu 2021 je vyhlášená Nová zelená úsporám a tak je reální na rekonstrukci čerpat tyto dotace. Více info na https://2030.novazelenausporam.cz/

Mochov – Praha východ

Mochov je obec vzdálená 11 km od hranice Prahy. K cestě do Prahy můžete využít autobus přímo na Černý Most a nebo pak bus (auto) do Čelákovic a odtud pak vlakem do centra na Masarykovo nádraží. Obec má přes 1 000 obyvatel a je zde plná občanská vybavenost – lékař, pošta, obecní úřad, školka a první stupeň základní školy. Na druhý stupeň pak jezdí děti do Nehvizd. Obchod a restaurace jsou samozřejmostí. Je zde i malá knihovna, sběrný dvůr a dětské hřiště.

Mě osobně překvapilo, že zde funguje i obecní rozhlas, kde dávají obyvatelům informace o dění v obci a zvou je tímto způsobem na různé akce. 


Cena ,- Kč


Prodávající si vyhrazuje právo vybrat si kupujícího dle jím zvolených kritérií.

Kontakt

Napište mi

 

Stisknutím tlačítka ODESLAT potvrzujete, že jste se seznámili s prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.